WYJAZD ŁEBA 2023

WYJAZD Z KRAKOWA – ŁEBA 2023

DWORZEC PKP – KRAKÓW GŁÓWNY

TELEFON KONTAKTOWY W DNIU WYJAZDU: DAWID POKWICZAŁ 534-978-434

  • ZBIÓRKA  7 LIPCA 2023r. OD GODZINY 18:25 
    (PROSIMY NIE PRZYCHODZIĆ NA OSTATNIĄ CHWILĘ)
  • POCIĄG TLK  35190 KORSARZ – ODJAZD 19:30
  • NUMER WAGONU  11 (MIEJSCA 54-108)
  • PERON 4 ! TOR 4 !

WYJAZD Z WROCŁAWIA – ŁEBA 2023

DWORZEC PKP – WROCŁAW GŁÓWNY

TELEFON KONTAKTOWY W DNIU WYJAZDU: DAWID POKWICZAŁ 534-978-434

  • ZBIÓRKA  7 LIPCA 2023r. OD GODZINY 23:20 
    (PROSIMY NIE PRZYCHODZIĆ NA OSTATNIĄ CHWILĘ)
  • POCIĄG TLK  35172 ROZEWIE – ODJAZD 23:45
  • NUMER WAGONU  22 (MIEJSCA 81-84)
  • PERON 3 ! TOR 5 !

PROSIMY O ZABRANIE KARTY KWALIFIKACYJNEJ + LEGITYMACJE SZKOLNĄ (podbita) !!!

250zł NA REALIZACJĘ PROGRAMU ORAZ
KIESZONKOWE (W OSOBNEJ KOPERCIE PODPISANEJ) – NIE SĄ ZBIERANE NA PERONIE !!!
.
WYCHOWAWCA Z KIEROWNIKIEM BĘDZIE ZBIERAŁ PIENIĄŻKI PO PRZYJEŹDZIE W OŚRODKU !
.
PIĘNIĄŻKI SCHOWAĆ DO OSOBNYCH KOPERT (PODPISAĆ) I ZAPAKOWAĆ (GŁĘBKO) DO WALIZKI

POWRÓT DO KRAKOWA 

PRZYJAZD DO KRAKOWA 18 LIPCA GODZINA 08:44

  • POCIĄG TLK 55190
  • NUMER WAGONU  10 (MIEJSCA 54-108)
  • PERON  1 ! TOR 9  !

POWRÓT DO WROCŁAWIA

PRZYJAZD DO WROCŁAWIA  18 LIPCA GODZINA 04:49
(PROSZĘ SIĘ NIE SPÓŹNIĆ, PONIEWAŻ PAN DAWID JEDZIE DALEJ O 05:10)

  • POCIĄG TLK 55190
  • NUMER WAGONU  19 (MIEJSCA 21-24)
  • PERON  3 ! TOR 6 !

NIEZBĘDNIK KOLONISTY – POBIERZ

Przypominamy o zabraniu kilku niezbędnych rzeczy:

Zalecane jest spakowanie trzech ręczników: plażowy (możliwie jak największy, aby w razie czego dziecko mogło się nim dobrze opatulić na plaży jeśli np. pogoda nagle się zmieni), kąpielowy (najlepiej dwa – jeden przyda się po powrocie znad morza bowiem dzieci przeważnie są wysyłane pod prysznic aby zmyć z siebie sól z wody morskiej, a drugi przyda się do wieczornej kąpieli, jeśli ręcznik popołudniowy nie zdąży wyschnąć) i zwykły (przyda się przy myciu rąk przed posiłkami). Do tego należy dorzucić mydło, żel pod prysznic z szamponem 2w1 oraz klapki/japonki pod prysznic – trzeba uprzedzić dziecko aby wchodziło pod prysznic koniecznie w japonkach, inaczej może nabawić się grzybicy, a jej leczenie jest długotrwałe i nieprzyjemne. Spakowania szczoteczki i pasty do zębów nie trzeba chyba uzasadniać 🙂

Plecak
Bardzo przydatny jest mały plecaczek, w którym dziecko będzie mogło zabierać nad morze ręcznik i inne przydatne na plaży rzeczy oraz będzie mogło zabierać go na ewentualne wycieczki przewidziane w programie kolonii (przyda się na kanapki, napoje czy zakupione pamiątki).

Ochrona przed słońcem, komarami i kleszczami
Na kolonie nad morzem KONIECZNIE należy spakować dziecku krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne również z filtrem UV i nakrycie głowy – najlepiej czapeczkę z daszkiem lub kapelusz z niewielkim rondem. Ochrona przed słońcem jest nad morzem niezwykle ważna, ponieważ na plaży z reguły trudno o cień. Należy oczywiście przed wyjazdem udzielić dziecku instruktażu jak ma używać kremu. Ponadto warto spakować środek odstraszający komary i kleszcze, również udzielając dziecku instrukcji użycia. Środki te przydadzą się w trakcie ewentualnych wycieczek ponieważ w trakcie letnich kolonii nad morzem, często organizowane są wycieczki na tereny zalesione.

Strój kąpielowy, sandały/klapki
Na plaży oczywiście niezbędny jest również strój kąpielowy. Najlepiej spakować dwa stroje – nie są ciężkie, a może się przydać zapasowy. Do tego na plaży przydatne będą sandały lub klapki (ale nie japonki, bo te – w połączeniu z piaskiem – mogą doprowadzić do powstanie nieprzyjemnego obtarcia między palcami).

Buty sportowe
Jeśli w programie kolonii przewidziane są wycieczki należy również spakować wygodne obuwie sportowe. W zależności od pogody dziecko będzie mogło założyć na taki wyjazd tzw. “adidasy” lub sandały.

Ubrania
Co do ilości i rodzaju ubrań, zdania są podzielone. Jednakże większość wychowawców kolonijnych zgadza się, że ubrania na 14-dniową kolonię powinny być spakowane wg poniższego schematu:
– t-shirty – po jednym na każdy dzień wyjazdu plus na drogę;
– skarpetki, majtki – jak wyżej;
– cieplejsze bluzy – 2-3 sztuki, w tym co najmniej jedna zapinana na zamek z przodu;
– spodnie i spodenki – 2-4 par krótkich spodenek i do tego 2-3 pary spodni długich;
– kurtka przeciwdeszczowa, a w ostateczności foliowy płaszcz lub peleryna przeciwdeszczowa, przy czym powinny one być dobrej jakości, a nie z tych najtańszych cienkich folii, które rozerwą się przy pierwszym zakładaniu;
– pidżama lub koszula do spania – dwie sztuki;
– spodnie dresowe i tenisówki do poruszania się po ośrodku;

Kieszonkowe
Dziecko na kolonii ma zapewnione utrzymanie, zatem kieszonkowe wyda na słodycze, napoje, pamiątki i różne atrakcje. Dlatego na dwutygodniowy wyjazd zalecana jest kwota ok. 200-300zł. Warto pieniądze przekazać wychowawcy (w przypadku dzieci młodszych) aby wydawał dziecku codziennie np. 10zł a w dni, kiedy wyjeżdżają na wycieczkę 20zł. Jeśli nasze dziecko jest na tyle odpowiedzialne, że samo będzie potrafiło wydzielać sobie codzienne kieszonkowe, to warto dać mu dodatkowy portfelik, w którym będzie nosiło tylko kwotę na dany dzień, a reszta będzie bezpiecznie leżała w plecaku w ośrodku.

Leki
Jeśli dziecko przyjmuje jakieś leki na stałe, to należy je przekazać wychowawcy wraz z instrukcją dawkowania zapisaną na kartce. Dziecku można dać co najwyżej plastry, ale już np. tabletki przeciwbólowe – nie

We ŁEBIE znajduje się Lunaprak

Cennik w zależności od atrakcji: mini gry od 1zł-10zł, karuzele 15-40zł

DO ZOBACZENIA